12 Şubat 2017 Pazar

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bolümü

Açıköğretim de dahil olmak üzere Türkiye'nin birçok üniversitesinde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümler, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bölümlerinde olduğu gibi yetenekle öğrenci kabul etmemektedir. Bu nedenle 2 yıllık bölümler için YGS, dört yıllık bölümler için ise LYS'ye girmeniz gerekmektedir.

Eğer üniversitede fotoğrafçılık veya kameramanlık ile ilgili bölümler okumak istiyorsanız, öncelikle kameraya ilginizin olması önemlidir. Bu işi meslek olarak yapmaktan keyif alacaksanız, ilgili bölümleri okumanızı öneririz. Çünkü birçok üniversitede pratik eğitimlerle birlikte keyifli bir üniversite hayatı yaşamanız mümkündür.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık İş İmkanları

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü veya bununla ilgili İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi gibi ilgili bölümlerde okuduysanız İstanbul ve Ankara odaklı iş olanaklarından yararlanabilirsiniz. İstanbul ve Ankara dışında daha çok yerel medyada iş imkanı bulabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara'da bölümünüzle ilgili olarak kamu ve özel televizyon kanallarında, sinema sektöründe film stüdyolarında, reklamcılık departmanlarında, basın-yayın sektöründe çalışmanız mümkündür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

KopyalaSitenize sayaç kodunu kurarak tüm koşulları kabul etmiş sayılırsınız Kullanıcı Sözleşmesi . Kaydet